Targi Myśliwskie w Bydgoszczy 2016 PROGRAM

Imprezy myśliwskie, Targi Myśliwskie Bydgoszczy PROGRAM - zdjęcie, fotografia
Poluje.pl 22/09/2016 13:47

Już 1 i 2 października br. odbędą się w Bydgoszczy VII Targi Myśliwskie, po raz drugi w Bydgoskim Centrum Targowo- Wystawienniczym. Bydgoszcz stanie się po raz kolejny myśliwskim sercem Polski. Jak co roku, to dwudniowe święto będzie obfitowało w szereg atrakcji zarówno dla braci myśliwskiej, jak i wszystkich, którym ta tematyka jest bliska. Bogaty program przyciąga zawsze nie tylko znawców branży, ale też okolicznych mieszkańców. Na Gości czekać będzie szereg atrakcji, także o walorach edukacyjnych m.in. informacje o zagrożeniach czyhających w lesie i sposobach radzenia sobie z nimi, podnoszenie świadomości na temat ekologii i życia dzikich zwierząt.


Odwiedzający będą mogli skorzystać ze specjalnej linii autobusowej, która kursować będzie z Placu Kościeleckich bezpośrednio do Bydgoskiego Centrum Targowo- Wystawienniczego.

Tematyka prelekcji oraz wystaw edukacyjnych na poszczególnych stanowiskach wystawienniczych:


1. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

Pracownicy Stacji przygotowali nie lada gratkę dla pasjonatów grzybobrania! Podczas prelekcji zostaną przedstawione gatunki i morfologia grzybów jadalnych i trujących. Wskazane będą istotne różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami grzybów, co pozwoli na ich późniejszą prawidłową identyfikację oraz uniknięcie zatruć. Scharakteryzowane zostaną pierwsze objawy zatrucia grzybami oraz porady, jak powinniśmy zachowywać się w przypadku ich wystąpienia. Celem prelekcji będzie:

- podniesienie poziomu wiedzy na temat grzybów jadalnych i trujących,

- zmniejszenie ilości zatruć poprzez uświadomienie społeczeństwu zagrożeń płynących ze spożywania gatunków grzybów, których nie do końca poznaliśmy lub lekkomyślnie zbieramy nie znając do końca ich toksycznego działania.

Liczne przypadki zatruć grzybami wskazują na istotną potrzebę edukowania społeczeństwa w tym zakresie.


2. Sokolnicy

Zaprezentowane będą gatunki ptaków drapieżnych – także tych rzadko występujących w naszym kraju. Przybliżona zostanie kultura i zwyczaje sokolnicze oraz historia sokolnictwa w Polsce. Usłyszeć będzie można o układaniu ptaków drapieżnych oraz o sposobach wykorzystywania ich możliwości. Spotkanie z sokolnikami to również możliwość poznania: ekologii ptaków drapieżnych, miejsc ich występowania w Polsce i na świecie. Sokolnicy przede wszystkim będą mieli okazję pokazać jak wygląda: opieka nad takimi ptakami, ochrona czynna wielu gatunków i jaka jest ich rola w ekosystemach naszego kraju. Dodatkowo będzie można poznać zakres wykorzystania ptaków drapieżnych w gospodarce.


3. Technikum Leśne w Tucholi

Uczniowie przybliżą odwiedzającym specyfikę szkół leśnych. Będzie można zobaczyć, jak

szeroka jest tematyka leśna i w jaki sposób przebiega nauka w Technikum Leśnym. Wskażą możliwości rozwoju po zdobyciu zawodu technika leśnika, a także pokażą, jak wiele jest różnych dróg po ukończeniu edukacji w tym zakresie.


4. Lekarz weterynarii

Fachowiec z wieloletnim doświadczeniem. Od wielu lat prowadzący własną praktykę. Zaufało mu wielu opiekunów zwierząt domowych. Na Targach Myśliwskich podzieli się swoją wiedzą, odpowie na pytania zainteresowanych a ponadto pokaże, w jaki sposób trymuje się psy, opowie o ich zdrowiu i pielęgnacji. Wskaże także jakie zachowania psów mogą świadczyć o ich zachorowaniu na choroby zakaźne, jak postępować w przypadku podejrzeń chorób zakaźnych u psów i jakie zagrożenia dla człowieka niosą za sobą choroby odzwierzęce.

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich będzie wystawa kotów rasy Maine Coon. To jedna z najpopularniejszych kocich ras na świecie. Koty te zyskały sobie uznanie niezwykłą urodą, imponującymi rozmiarami, łagodnym temperamentem i niemal psią wiernością. Koty Maine Coon z powodu pewnych zachowań bywają żartobliwie nazywane „kotami - psami”. W rzeczywistości to kot bardzo lubiący obecność człowieka; bywa nawet, że staje się wręcz „nachalny”, silnie przywiązując się do swoich opiekunów. Oczekiwanie przy drzwiach wejściowych na powrót domowników, asystowanie w kuchni przy gotowaniu i innych czynnościach to typowe zajęcia kotów tej rasy, ponieważ Maine Coony nie lubią przebywać w samotności. Być może dzięki możliwości poznania i dotknięcia zyskają nowych pasjonatów spośród uczestników tegorocznych Targów.


5. Kuchnia myśliwska

Kuchnia jest elementem tożsamości narodowej i regionalnej szczególnie, gdy ma długą, bogatą i dobrze udokumentowaną historię. Polska kuchnia myśliwska spełnia wszystkie te warunki. Prowadzący opowie o postępowaniu z upolowaną zwierzyną, o traktowaniu pozyskanego mięsa, o smakach i aromatach jakie wiążą się ze środowiskiem, w którym ta zwierzyna żyje, jej sposobem życia i rytmem pór roku. Przedstawiona zostanie biologia zwierzyny łownej w relacji do jakości dziczyzny, obróbka wstępna surowca na elementy kulinarne w zależności od przeznaczenia w kuchni. Dodatkowym elementem będzie zaprezentowanie nowoczesnej dobrej kuchni myśliwskiej opartej na dziczyźnie oraz zbieranych w naszych lasach grzybach, jagodach, żurawinach. Podstawową zasadą tej kuchni jest fakt, że natura i jej dary to istota zdrowego i świadomego odżywiania.

Wykład na temat przygotowania potraw z dziczyzny oraz ich walorów smakowych i zdrowotnych wygłosi ekspert w tym zakresie, znany nie tylko w kręgach myśliwych, ale także wszystkim miłośnikom dobrej i zdrowej kuchni, dr Józef Sadkiewicz.


6. Pokazy drwali

Każdy ma wyobrażenie o zawodzie drwala, ale nie każdy ma świadomość jak bardzo praca dzisiejszych drwali odbiega od warunków i czynności w ich pracy współcześnie. Drwale nie wyglądają już tak jak kiedyś – pracują bowiem w specjalnych, ochronnych kombinezonach oraz kaskach, które chociaż częściowo chronią ich przed niebezpieczeństwami wynikającymi ze specyfiki pracy. Współcześni drwale do swojej dyspozycji mają również nowoczesne elektronarzędzia, dzięki którym ich praca jest znacznie efektywniejsza, niż kiedyś. Pomimo tego jednak ich zawód nadal zajmuje czołowe miejsca w rankingach najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych zawodów świata.

Tylko u nas zobaczysz ich pracę na żywo!


7. Konkurs plastyczny dla dzieci

Z okazji VII Targów Myśliwskich Bydgoskie Centrum Targowo Wystawiennicze organizuje Konkurs Plastyczny pod tytułem: „Las oczami małych ludzi”. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6 - 12 lat do samodzielnego wykonania prac w formacie maksymalnie A3, dowolną techniką. Zachęcamy do: rysowania, malowania, wyklejania czy wydzierania. Artystyczne dzieła przedstawiać mają życie lasu i jego mieszkańców oraz pozytywną ingerencję człowieka w ich funkcjonowanie. Prace konkursowe pokażą w jaki sposób dzieci widzą otaczającą nas przyrodę, las, roślinność i zwierzęta. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Podpisane „Zgłoszenie pracy do konkursu plastycznego” (dostępne na stronie Internetowej www.targimysliwskie.bctw.pl/konkurs-plastyczny) wraz z pracą plastyczną należy dostarczyć do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego (ul. Gdańska 187, 85-674 Bydgoszcz)  w dniach 12.09.-02.10.2016 r. (w ostatnim dniu prace przyjmowane są do godziny 10.00).

Prace można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście. Każdą pracę należy podpisać w następujący sposób: imię i nazwisko, wiek Uczestnika (autora) oraz dołączyć do niej Zgłoszenie. Prace złożone bez załączonego prawidłowo wypełnionego i podpisanego zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

Dla najciekawszych prac przewidujemy upominki i dyplomy, które zostaną przyznane w następujących kategoriach wiekowych: 6-7 lat, 8-10 lat oraz 11-12 lat. Powołana Komisja Konkursowa wybierze 10 interesujących prac, które zostaną zaprezentowane podczas VII Targów Myśliwskich w dniach 1-2 października 2016 roku. W każdej kategorii wiekowej rozdane zostaną upominki: za miejsce I, za miejsce II oraz za miejsce III.

Przewidujemy nagrodzenie specjalnym wyróżnieniem „za pomysłowość przekazu”, pracy wykonanej z wykorzystaniem elementów nietypowych. Liczymy na kreatywność i inwencję twórczą małych artystów.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 2 października 2016 r. podczas Targów Myśliwskich odbywających się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187. Patronat honorowy nad VII edycją Targów Myśliwskich objęli: Wojewoda Kujawsko –Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.


PROGRAM TARGÓW

Sobota, 1 października 2016

10:00 - 17:00 zwiedzanie Targów

11:00 uroczyste otwarcie VII Targów Myśliwskich w Bydgoszczy

12:00 – Zasady bezpiecznego grzybobrania - Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

12:30 – Właściwe utrzymanie psów myśliwskich - lekarz weterynarii Mariusz Marczak

13:00 – Pokaz kotów rasy Maine Coon’e będących grupą kotów leśnych

13:30 - Pokaz kulinarny – Akademia Kuchni Myśliwskiej dr. Józefa Sadkiewicza

14:30 - Borelioza – jak się przed nią ustrzec – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

15:00 – Pokaz kulinarny – Akademia Kuchni Myśliwskiej dr. Józefa Sadkiewicza

15:30 – Pierwsza pomoc dla psów przy wypadku na polowaniu - lekarz weterynarii Mariusz Marczak

- zawody strzeleckie

- pokazy cięcia drewna

- prezentacje wystawców

- konkursy dla zwiedzających


Niedziela, 2 października 2016

10:00 - 17:00 zwiedzanie Targów

10:00 – Borelioza –jak się przed nią chronić – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

10:30 – Właściwe utrzymanie psów myśliwskich – lekarz weterynarii Mariusz Marczak

11:00 – Zasady bezpiecznego grzybobrania – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy

11:30 – Pokazy kulinarne – Akademia Kuchni Myśliwskiej dr. Józefa Sadkiewicza

13:00 - Pierwsza pomoc dla psów przy wypadku na polowaniu – lekarz weterynarii Mariusz Marczak

13:30 - Pokaz kotów rasy Maine Coon’e będących grupą kotów leśnych - prezentacje wystawców

14:00 – Pokazy kulinarne – Akademia Kuchni Myśliwskiej dr. Józefa Sadkiewicza

- zawody strzeleckie

- pokazy cięcia drewna

- prezentacje wystawców

- konkursy dla zwiedzających

Reklama

Targi Myśliwskie w Bydgoszczy 2016 PROGRAM komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez poluje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

CMC City Media Communications Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa 02-761, ul Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"